Žlutý nádražní domek

Žlutý nádražní domek

Jako malý kluk jsem jezdil hrávat do Majdaleny U Třeboně fotbalové zápasy. Z té cesty mě vždy upoutal nádražní domek, takový klasický žlutý dům s valbovou střechou pokrytou bobrovkami. Ve střeše měl okna a na fasádě přidělané držení pro elektrické vedení. Kdykoliv jsem jel okolo, tak ze všech domů v Majdaleně (a že jich podél cesty je!) mě upoutal právě tento žlutý nádražní dům.

Vzpomínám si na teplý červencový den, předal jsem právě byt novým majitelům v Chlumu u Třeboně a další schůzku jsem měl až o několik hodin později. Rozhodl jsem se tedy využít čas a po cestě se zastavit na obecním úřadě v Majdaleně, zda se v obci neprodává nějaký rekreační objekt. Velmi příjemná sekretářka mě upozornila na dům za zatáčkou, který patří dvou bratrům z Prahy, kteří sem již moc nejezdí. Asi už tušíte, jaký dům na mě za tou zatáčkou vykoukl. Překvapením pro mě ale bylo, že široko daleko nebyly žádné koleje. Železniční trať vede a vždy vedla jinudy. Pouze ta žlutá barva a fantazie malého kluka z něj udělaly nádražní dům…

‍ Když jsem potom předával dům novým majitelům, nemohl jsem si své vzpomínky nechat pro sebe. Očividně jsem tím pobavil jednak prodávající, kteří už jen nostalgicky vzpomínali na roky spojené s domem, tak i kupující… A já, stejně jako vždy, když pojedu okolo, budu zas a znovu vyhlížet, zda právě vlak nestaví ve stanici :)

Zpět na Aktuality | Jan Kubeš reality